Blogs


Gada pirmajā ceturksnī Inbank gūst 640 000 eiro lielu peļņu

Inbank konsolidētā peļņa 2017. gada pirmajā ceturksnī bija 640 000 eiro. Šajā ceturksnī peļņa pieauga par 8,2 %, bet aizdevumu portfelis par 7,1 %. Lielākais Inbank pagrieziena punkts pirmajā ceturksnī bija uzņēmējdarbības izvēršana Polijas tirgū.

Saskaņā ar izpilddirektora Jan Andresoo teikto, uzņēmējdarbības izvēršana Polijā bankai bija svarīgākais notikums pirmajā ceturksnī. „Kopš marta vidus mēs, izmantojot mūsu tiešsaistes banku, piedāvājam noguldījumu un kredītu produktus tirgū, kurā ir 40 miljoni cilvēku un milzīgs potenciāls. Mūsu uzņēmējdarbība galvenokārt ir vērsta uz noguldījumu saņemšanu, un provizoriskie rezultāti ir tiešām iepriecinoši — noguldījumos saņēmām vairāk nekā vienu miljonu eiro. Tas mums apliecināja, ka Inbank ir gaidīta Polijā, un ka tā ir banka, kurai cilvēki uzticas.”

Kopumā gada pirmajā ceturksnī Inbank saņemto noguldījumu apjoms ir 8,2 miljoni eiro, kas ir līdzvērtīgs rezultātam, kuru mēs uzrādījām tajā pašā laikposmā pērn. Pirmajā ceturksnī Inbank peļņa pieauga par 8,2 %. „Mūsu noguldījumu piedāvājums joprojām ir labākais tirgū. Pēc uzņēmējdarbības izvēršanas Polijā mēs varam saņemt noguldījumus no mūsu četriem tirgiem: Igaunijā, Vācijā, Austrijā un Polijā. „Noguldījumu saņemšanas jomā dažādojot iespējas, mēs spēsim daudz elastīgāk pārvaldīt bankas finansēšanas vajadzības,” sacīja Andresoo.

Pārdošanas apjomi no Inbank kredītu produktu tirdzniecības Igaunijā un Latvijā pirmajā ceturksnī veidoja 14,1 miljonus eiro. Andresoo sacīja, ka rezultāti Igaunijas tirgū ir bijuši labāki, nekā gaidīts, kā arī to, ka rezultāti Latvijā atbilst gaidītajam. „Pārdošanas apjomi Latvijā bija nedaudz pieticīgāki nekā pagājušajā gadā, kas arī bija sagaidāms, jo gada trešajā ceturksnī mēs veicām būtiskas izmaiņas savā darbības stratēģijā,” viņš piebilda.

Iepriekšējā ceturksnī arī tika pabeigts 30. janvārī noslēgtais darījums, kurā Inbank un „Coop Eesti” iegādājās uzņēmuma „Eesti Krediidipank” daļu kontrolpaketi. Darījuma otrajā fāzē „Krediidipank” iegādāsies Inbank meitasuzņēmumus: „Coop Finants AS” un „Krediidipank Finants AS”. Darījuma rezultātā iegūtos līdzekļus banka reinvestēs „Krediidipank”.

Svarīgi finanšu rādītāji uz 2017. gada 31. martu Bilances kopsavilkums — 93,9 miljoni eiro, aizdevumu portfelis — 69,4 miljoni eiro, noguldījumu portfelis — 69,9 miljoni eiro, konsolidētā peļņa — 0,64 miljoni eiro, pašu kapitāls — 15,2 miljoni eiro.

Inbank pārskati ir pieejami tiešsaistē šeit.
Inbank, kas sāka darboties kā banka 2015. gadā, piedāvā pakalpojumus ar savas interneta bankas un ar saistītā partnera tīkla starpniecību. Inbank darbojas patērētāju finansēšanas tirgos Igaunijā, Latvijā un Polijā. Uzņēmums arī saņem starptautiskos noguldījumus no Vācijas un Austrijas tirgiem.